Nasza miejscowość

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej  w Odrzechowej

więcej »

11 października 2009 roku /niedziela/ po Mszy Św. podczas nabożeństwa różańcowego dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Odrzechowej przedstawiły krótki program związany z  IX Dniem Papieskim
więcej »


"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
 Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi…”

 Jan Paweł II

W miesiącu październiku parafianie naszej miejscowości modlą się na różańcu podczas Nabożeństw Różańcowych w Kościele Parafialnym w Odrzechowej.
Kochają Najświętszą Panienkę i chcą u Boga wypraszać wiele łask dla siebie, dla swoich bliskich, i dla całego świata.
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wykonali piękny różaniec z tworzywa przyrodniczego i wyeksponowali Go na gazetce poświęconej modlitwie różańcowej. Również ochoczo biorą udział w nabożeństwach różańcowych nie zapominają też o tej pięknej i potężnej modlitwie przez cały rok.
więcej»Uroczystość Bożego Ciała została ustanowiona na skutek widzeń bł. Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem bp Robert ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezji Liège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Germanię. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić.więcej »
W miesiącu maju 2009 roku został postawiony nowy , drewniany przystanek w naszej miejscowości .„ I Ty możesz zostać świętym Mikołajem ...”
 więcej  »

„Kto ma serce pełne miłości  zawsze ma coś do dania”

10 września 2008 roku została wykonana nowa nawierzchnia drogi obok szkoły


50 lat Parafii Odrzechowa 1958 – 2008
 więcej»© Szkoła Podstawowa w Odrzechowej/Witrynę prowadzi od 2007 roku Iwona Barna