Nasza miejscowość

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej  w Odrzechowej

11 października 2009 roku /niedziela/ po Mszy Św. podczas nabożeństwa różańcowego dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Odrzechowej przedstawiły krótki program związany z  IX Dniem Papieskim

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
 Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi…”

Jan Paweł II

W miesiącu październiku parafianie naszej miejscowości modlą się na różańcu podczas Nabożeństw Różańcowych w Kościele Parafialnym w Odrzechowej.
Kochają Najświętszą Panienkę i chcą u Boga wypraszać wiele łask dla siebie, dla swoich bliskich, i dla całego świata.
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wykonali piękny różaniec z tworzywa przyrodniczego i wyeksponowali Go na gazetce poświęconej modlitwie różańcowej. Również ochoczo biorą udział w nabożeństwach różańcowych nie zapominają też o tej pięknej i potężnej modlitwie przez cały rok.

Uroczystość Bożego Ciała została ustanowiona na skutek widzeń bł. Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem bp Robert ustanowił w 1246 r. taką uroczystość dla diecezji Liège. W 1252 r. została ona rozszerzona na Germanię. Katolicy wierzą, że w 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Bolsenie, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić.

W miesiącu maju 2009 roku został postawiony nowy , drewniany przystanek w naszej miejscowości .

„ I Ty możesz zostać świętym Mikołajem ...”

„Kto ma serce pełne miłości  zawsze ma coś do dania”

10 września 2008 roku została wykonana nowa nawierzchnia drogi obok szkoły

50 lat Parafii Odrzechowa 1958 – 2008