Rok szkolny 2007/2008

20 czerwca 2008 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście zakończyli rok szkolny 2007/2008

  

 

 


10 czerwca 2008 roku została przeprowadzona pogadanka pt. "Najmłodsi bohaterowie - losy dzieci podczas II wojny światowej" wygłoszona przez Zenona Fejgra (OBEP IPN Rzeszów)


 


 7 czerwca2008 roku  w Szkole Podstawowej  w Odrzechowej odbyło się spotkanie klasowe rocznika 1953. Zasiadając w swojej ławce w swojej klasie wracały wspomnienia sprzed 40 lat. Z ogromną radością witaliśmy naszą wychowawczynię p. Bronisławę Cupryk.

 


 


3 czerwca 2008 roku zorganizowano dla uczniów naszej szkoły Dzień Dziecka.

Uczniowie klas IV - VI  spędzili dzień na rozgrywkach sportowych.

Klasy młodsze O - III wyruszyły na pieszą wycieczkę na "Budy"


 


    2 czerwca 2008 roku Nadleśnictwo Rymanów zorganizowało uroczystość Dnia Dziecka w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Hrendówka"

 


  


     8 maja 2008 roku phm. Bożena Sołtys na mocy rozkazu Komendanta Hufca ZHP Ziemi Sanockiej nr. 3/2008 otrzymała Honorową Złotą Odznakę Zasłużony dla Hufca ZHP Ziemi Sanockiej.
Cieszymy się z tego wyróżnienia i gratulujemy!!!

 

 


13 maja 2008 roku mieliśmy spotkanie z panem Wiesławem Józefczykiem - prezesem Koła Pszczelarskiego
 29 kwietnia 2008 roku 37 uczniów z klas III - VI naszej szkoły uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Wieliczki  i Krakowskiego ZOO.

   
 


 3 MAJA
 

W dniu 6 maja 2008 roku, w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca 217 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  
    Dzień Flagi Rzeczypospolitej
 

Od 2004 roku, 2 maja obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Z tej okazji w naszej szkole 30 kwietnia 2008r. uczniowie oddziału zerowego zorganizowali uroczystość
PRZEDSZKOLAKI Z BIAŁO CZERWONĄ
celem, której było przypomnienie polskich narodowych barw, historycznego pochodzenia, symboliki kolorów i jej znaczeniu dla Polaków, budowanie patriotyzmu i tożsamości narodowej.

  

 


23 kwietnia 2008 roku w Szkole Podstawowej w Odrzechowej odbyły się V GMINNE POTYCZKI MATEMATYCZNE. W konkursie wzięło udział 38 uczniów z następujących szkół naszej gminy: SP Zarszyn,  SP Nowosielce, SP Jaćmierz, SP Bażanówka, SP Odrzechowa. 
  

17 kwiecień 2008 r. spotkanie uczniów naszej szkoły z
Sybiraczką
Janiną Fudała
 


 

 


"Wyprawka szkolna"
 

W związku z projektem Rządowego programu pomocy uczniom w 2008 roku Dofinansowanie zakupu podręczników dla dzieci rozpoczynających roczne przygotowanie przedszkolne lub naukę w klasach I - III szkoły podstawowej dyrektor szkoły prosi o przygotowanie zaświadczeń o dochodach. Kryterium dochodowe to 351 zł. netto na osobę w rodzinie.
 


"Ratujemy i uczymy się ratować"
Program WOŚP objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej od stycznia 2008 roku

Każdy może nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż nawet skomplikowanie brzmiąca resuscytacja to w rzeczywistości kilka prostych czynności. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie. Pamiętaj, że może to dotyczyć również Ciebie i Twoich bliskich - od tego czy nie stracisz głowy i bez wahania zaczniesz pomagać, może zależeć ich życie. Ważne jest byś działał sprawnie, zachowując spokój i opanowanie. Aby pomóc powinieneś wiedzieć jak to robić.
   

   
 

W naszej szkole dzieci i młodzież przez szereg lekcji uczyły się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Forma zabawy oraz odpowiednie pomoce pozwoliły skutecznie przekazać i przyswoić wiedzę. Do przeprowadzenia tych zajęć zostali przeszkoleni nauczyciele nauczania zintegrowanego przez wolontariuszy WOŚP, którzy przeprowadzili zajęcia szkoleniowe w Sanoku.

 


16 kwietnia 2008r. został przeprowadzony w naszej szkole Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty umożliwiający analizę poziomu umiejętności uczniów w zakresie czytania, pisania rozumowania, korzystania ze źródeł informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Zakres badanych umiejętności wynika z podstawy programowej pierwszego etapu kształcenia. Od momentu rozpoczęcia pisania uczniowie mieli 1,5 godziny na jego rozwiązanie. Cały test składał się z 25 pytań, z których 20 to zadania zamknięte, pozostałe 5 to zadania otwarte. W teście uczestniczyło 15 uczniów.


   

 


15 kwietnia 2008r. w Besku odbyły się eliminacje w konkursie o ruchu drogowym.
 

 


14 kwietnia 2008r. uczniowie klas 0 - III wyjechali do Sanoka na baśń muzyczną pt. "W tajemniczej krainie Krasnali" - czyli rzecz o skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym trolu szczerbolu, złej czarownicy złośnicy i niedźwiadku miodojadku przedstawionej przez Teatr Dzieci i Młodzieży z Łodzi.

   
   

 

 


 

14 kwietnia 2008r. uczniowie naszej szkoły /Szymon Maślanka i Mateusz Kocoń/ pod opieką E. Babiak wzięli udział w eliminacjach powiatowych Konkursu OTWP.
 

Mateusz Kocoń zajął I miejsce w eliminacjach powiatowych. Gratulujemy!

   
   

 


 

9 kwietnia 2008r zespół wokalny "Tęcza" w składzie - Karolina Drozd, Justyna Ogrodnik, Angelika Miazga, Ewelina Rygiel, Magdalena Wajda, Szymon Szarota, Szymon Gac pod kierunkiem nauczyciela Daniela Kornasiewicza uczestniczył w Wojewódzkim Konkursie Piosenki pt. "Piosenki Szkolnego Mundurka" w Szkole Podstawowej w Markuszowej. Zgłoszone szkoły miały zaprezentować jedną piosenkę z podręcznika szkolnego. Nasz zespół

zaśpiewał utwór pt. "Pięknie żyć"
 

    
 

 


 

2 kwietnia 2008r ośmioro uczniów naszej szkoły z klasy III i II brało udział w gminnych zawodach sportowych "Baw się z nami". W programie zawodów były następujące zawody sportowe :

 • sztafeta,

 • dodawanie skoków,

 • zmiana piłek,

 • bieg w workach

 • rzuty do żywego kosza,

 • bieg z szarfami,

 • strzały do bramki

Po zaciętej rywalizacji dostaliśmy się do finałowej czołówki, gdzie ostatecznie zajęliśmy IV miejsce. Nauczycielem przygotowującym uczniów do zawodów była Barbara Salamon
 

     
     

 


2 kwietnia 2008r. w sali OSP w Jaćmierzu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarnej "Młodzież zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

 • Agnieszka Witka klasa V

 • Marcin Kot klasa VI

 • Mateusz Kocoń klasa VI

 • Szymon Maślanka klasa VI

Po eliminacjach pisemnych i ustnych nasi uczniowie zdobyli

I miejsce Mateusz Kocoń

III miejsce Szymon Maślanka

V miejsce Marcin Kot

Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody. Gratulujemy!
 

 


 

"Przywitanie wiosny w Komańczy". Wyjazd specjalnym pociągiem Zarszyn - Sanok - Zagórz - Komańcza. Zwiedzanie Komańczy, przejście jedną z tras turystycznych, spotkanie z przedstawicielami GOPR - u , PTTK - u, władzami Komańczy
 

   

    

 


19 marca 2008r. na uroczystym apelu uczniowie klasy V przypomnieli tradycje i zwyczaje świąteczne w krótkim programie artystycznym pt. " Wielkanocny poranek" Apel zakończono przestrogami na zdrową i bezpieczną przerwę świąteczną.

  

 


"Nasza parafia dawniej i dziś"

         

           
26 Drużyna Harcerska

zaprosiła do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dotyczącym naszej parafii.
W konkursie wystawionych zostało 17 prac, które oceniane były w trzech kategoriach.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Jury w składzie; Danuta Sobczak, Alfreda Gierad, Barbara Drozd, Bożena Sołtys podsumowując konkurs plastyczny przyznało nagrody.

I kategoria - klasa 0 -III

 1.  Klaudia Nycz

 2.  Paweł Drozd

 3.  Kamil Borkowski

W tej kategorii wyróżnieni zostali: Klaudia Tokarz, Klaudia Kornasiewicz, Miłosz Kocoń, Alicja Woźniak, Wojciech Rygiel, Dominika Mindur, Edyta Rygiel, Kamila Rygiel.

II kategoria - klasy IV - VI

 1. Angelika Miazga

 2. Dominika Tokarz

 3. Marcin Kot

W tej kategorii wyróżnienie otrzymała Anna Kwolek

III kategoria - klasy gimnazjalne

 1. Paulina Jarosz, Kinga Gładysiewicz

W kategorii dorosłych nagrodzono pracę p. Haliny Ogrodnik
 

     
   
     

 


"Kosze, koszyki" - sztuka origami
17 marca 2008r. zostały przeprowadzone przez p. Janinę Drozd warsztaty plastyczne podczas, których uczniowie zdobyli umiejętność wykonywania ozdób wielkanocnych.  

 


14 marca 2008r. opiekunka biblioteki szkolnej B. Salamon wraz z aktywem bibliotecznym klasy V zorganizowała i przeprowadziła apel na którym odbyło się
"Pasowanie na czytelnika"
uczniów klasy I

 


6 marca 2008r. w naszej szkole odbył się próbny test - sprawdzian klasy VI pt. "Wisła"
oraz klasy V pt. "Internet"

     


27 - 28 lutego 2008r. prace uczniów naszej szkoły prezentowane były podczas Regionalnej Wystawy Wielkanocnej w Posadzie Zarszyńskiej

         


22 lutego 2008r. nasza Drużyna Harcerska i Gromada Zuchowa wzięła udział w uroczystości nadania imienia mjr Jana Piwnika "Ponurego" 15 Drużynie Harcerskiej z Jaćmierza. Łącznie uczestniczyło 29 uczniów
 

 

 


13 luty 2008 - Gminny  Turniej Tenisa Stołowego

      


5 luty 2008 – Dyskoteka karnawałowa – opiekunowie : Stepień i Zając.

 


30 styczeń 2008 –  Gminny Turniej Piłki Siatkowej – na terenie naszej szkoły odbyły się zawody. Uczestniczyły w nich drużyny z : Bażanówki, Długiego, Jaćmierza, Zarszyna, Pielni i Odrzechowej . 
Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna z Długiego, drugie miejsce – Jaćmierz, trzecie miejsce nasza drużyna z Odrzechowej, zaś pozostałe : Bażanówka, Zarszyn i Pielnia.
Pamiątkowe dyplomy i puchary rozdał Wójt Gminy Zarszyn p. A. Betlej. 
W sumie w zawodach uczestniczyło łącznie - 50 uczniów


17styczeń 2008 – Dzień Babci i Dziadka – uroczystość środowiskowa, przybyło około 50 gości. Występowały klasy młodsze i zerówka. Nauczyciele prowadzący  to:  Ochęduszko, Sołtys, Sobczak, Barna, Drozd, Kornasiewicz.
16 styczeń 2008 – Zabawa Karnawałowa dla uczniów klas starszych – opiekunowie : Stępień , Babiak, Salamon, Zając


4 grudnia 2007 - Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Międzyszkolnym Przeglądzie Dorobku Szkół w Zakresie Twórczości Matematycznej – MATART – zorganizowany przez Centrum Doskonalenie Nauczycieli w Sanoku. Nasz uczeń zajął III miejsce – Mateusz Kocoń, wyróżnienie uzyskał Dawid Tarnawczyk. Opiekunem uczniów była nauczycielka matematyki E. Babiak.1 grudzień 2007Od miesi±ca grudnia 2007 wszyscy uczniowie szkoły będą otrzymywać bezpłatnie kartonik mleka – w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.


30 listopad 2007 – Szkolny Konkurs Plastyczny pt. Dzień Pluszowego Misia – zorganizowany przez aktyw biblioteczny i bibliotekarza B. Salamon. Rozstrzygniecie konkursu – zwyciężył rysunek uczennicy oddziału zerowego.27 listopad 2007 - Szkolna Zabawa Andrzejkowa połączona z zabawą andrzejkową harcerzy – 
opiekunowie : Babiak, Irger- Kobierska, Stępien.27 listopad 2007 - Nasza drużyna harcerska zorganizowała spotkanie podsumowujące projekt pod nazwą „ Jestem mieszkańcem tej ziemi „. Projekt był prowadzony przez Stowarzyszenie Wychowawców Eleusis. W zakończeniu uczestniczyły następujące drużyny harcerskie z : Jaćmierza, Beska, Mrzygłodu
i Prusieka , łącznie ponad 70 harcerzy. Po podsumowaniu odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla wszystkich. Opiekun ; B. Sołtys.


22 listopad 2007 - uroczysta akademia szkolna Święto Biblioteki Szkolnej – pt. Uczenie się wspomagane przez bibliotekę – przygotowana przez nauczycielkę B. Salamon oraz aktyw biblioteczny. Na uroczystości były konkursy dla klas młodszych oraz starszych , inscenizacja z książki „ Ania z Zielonego Wzgórza” , pokaz tańca disco.21 listopad 2007 Jaćmierz – międzyszkolne rozgrywki sportowe w piłce nożnej, siatkowej
i koszykowej –  12 uczniów , opiekun Ochęduszko. Nasza drużyna pokonała Jaćmierz w piłce nożnej 7: 4, zwyciężyła w siatkówce 3: 0 uległa w kosza 10: 6.


13 listopad 2007 - udział naszych uczniów z klasy V : Anny K. i Karoliny Drozd w Gminnym Konkursie o „ Hymnie narodowym” - zorganizowanym przez Szkołę Podstawową
w Bażanówce. Opiekunem i przygotowującą uczniów do konkursu była nauczycielka Barbara Salamon.8 listopad 2007 - uroczysta Akademia środowiskowa z okazji Odzyskania Niepodległości Polski dla mieszkańców Odrzechowej. Uczniowie klas starszych IV – VI zaprezentowali repertuar artystyczny związany z tym świętem, przekrój wydarzeń historycznych od rozbiorów po odzyskanie niepodległości. Później wystąpili soliści z Lublina -Trio Lubelskie prezentując pieśni patriotyczne oraz wiersze z czasów I wojny światowej. Na uroczystość przybyło około 40 mieszkańców wsi Odrzechowa, przedstawiciel UG Zarszyn – Bogumiła Będkowska, sołtys wsi Wiesław Józefczyk oaz radna Alfreda Gierad. Nad całością czuwali nauczyciele: Stępień , Kornasiewicz, Salamon, Irger

7 listopad 2007 - został przeprowadzony w szkole I etap interdyscyplinarnego konkursu humanistycznego. Uczestniczyło 4 uczniów z klasy VI . Wymagane przez Kuratorium Oświaty  60 % punktów nie uzyskała żadna osoba.


26 październik 2007 -  Wycieczka klas starszych do teatru w Sanoku na spektakl pt. - Wyspa skarbów, wg Roberta Stevensona – sztuka wystawiana przez PSE Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczestniczyło 41 osób. Po teatrze wycieczka udała się na lekcję muzealną do Skansenu w Sanoku. Opiekunowie : Stępień, Babiak, Salamon.


25 październik 2007 -  Wycieczka klas młodszych do teatru w Sanoku na spektakl pt. - Doktor i jego zwierzęta – sztuka wystawiana przez PSE Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczestniczyło 41 osób. Po teatrze wycieczka udała się na lekcję muzealną do Skansenu w Sanoku. W skansenie przeprowadzono lekcje dla dwóch grup pt. Wokół pieca i stołu oraz Życie codzienne dawnej wsi.
Opiekunowie : Barna, Sobczak, Sołtys, Drozd.24 październik 2007 - został przeprowadzony w szkole I etap interdyscyplinarnego konkursu matematyczno – przyrodniczego. Uczestniczyło 11 uczniów z klas V
i VI.  Wymagane przez Kuratorium Oświaty  60 % punktów uzyskały 3 osoby z klasy VI tj.


23 październik 2007 - Pasowanie Pierwszoklasistów – akademia przygotowana przez uczniów klasy I oraz wychowawczynie D. Sobczak. Uczestniczyli rodzice oraz przedstawiciel PBS Sanok, oddział w Zarszynie – Małgorzata Marszałek, która wręczyła uczniom gadżety.16 październik 2007 - Uroczysta Akademia Szkolna z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz VII Dnia Papieskiego. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli Babiak i Kornasiewicz, uczestniczyli w niej uczniowie klas IV i VI.


10 październik 2007 – Dzień Drzewa – zasadzenie 10 świerków na placu Klubu Inwencji Kulturalnych i Społecznych w Odrzechowej. Świerki zostały przekazane od Nadleśnictwa Rymanów. W akcji sadzenia uczestniczyły klasy młodsze z wychowawcami – Sobczak, Sołtys, Barna i Drozd. Sprawozdanie z sadzenia drzewek zostało przekazane nadleśnictwu, które umieściło zdjęcia szkolne na swojej witrynie internetowej.


28 wrzesień 2007 – Sanok –  wycieczka - realizacja zadań programu „ Jestem mieszkańcem tej ziemi „
- poznanie naszego regionu poprzez lekcję w skansenie, spotkanie grup harcerskich
z Beska, Jacmierza, Prusieka, Mrzygłodu  i Odrzechowej. - uczestniczą harcerze i zuchy z klas III – VI , łącznie 15 uczniów, opiekun B. Sołtys.25 wrzesień 2007 - Szkoła została zgłoszona do programu edukacyjnego pt.  Każdy uczeń wie , co robić z ZSEE 


17 wrzesień 2007 - szkoła zgłosiła się do konkursu ekologicznego zbiórki zużytych baterii prowadzonego przez firme REBA. Opiekun akcji to Katarzyna Michnowicz – nauczyciel przyrody.18 wrzesień 2007 - Sprzątanie Świata   - wychowawcy z klasami wyruszyli w teren zbieraj±c zanieczyszczenia. Zebrano około 50 worków śmieci.


14 werzesień 2007 Pogadanka z uczniami klas młodszych od O – III w ramach akcji – Bezpieczna droga do szkoły –  przeprowadzona przez policjanta – dzielnicowego Jana Stapińskiego z posterunku w Zarszynie - uczestniczyło 58 uczniów. Poruszono problemy uczestnictwa w ruchu drogowym, jazdy na rowerze, nie wpuszczania do domu obcych, nie wsiadania do nieznanych samochodów, zachowania się podczas ataku psa.  


4 wrzesień 2007 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzone mszą świętą odprawioną przez ks. H. Steca


© Szkoła Podstawowa w Odrzechowej/Witrynę prowadzi od 2007 roku Iwona Barna