Strona główna Linki Kontakt Dodaj do ulubionych
Rozrywka

"Pierwszy dzień wiosny"

Przypomniała jak należy zachować się w lesie. Opowiedziała także jak wygląda praca leśnika w poszczególnych porach roku.

Zdjęcia z prezentacji przybliżyły uczniom rośliny chronione. Pani interesująco przekazywała uczniom wiedzę, zadawała zagadki, co aktywizowało dzieci. chętnie się zgłaszały i udzielały odpowiedzi.

Pani Lorenc przedstawiła "10 przykazań miłośnika przyrody"

• opiekuj się przyrodą

• pamiętaj, że przyroda żyje i zanim coś zrobisz pomyśl o skutkach

• bądź gotowy na spotkanie z przyrodą - szukaj informacji

• szanuj zwierzęta - nie zakłócaj ich spokoju, nie krzycz

• nie dotykaj dziko żyjących zwierząt, nie łap ich, nie rób im krzywdy

• należy dbać o drzewa, rośliny i grzyby

• dbaj o czystość otoczenia - nie wyrzucaj śmieci do lasu

• należy przestrzegać zaleceń na danym terenie

• nie rozpalaj ognia w miejscu do tego nieprzewidzianym

• alarmuj natychmiast, gdy zauważysz pożar w lesie

Uczniowie zapoznali się również z ustawą a lasach, która dotyczyła zasad prowadzenia gospodarki leśnej, charakterystyką i mapą zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Rymanów.

Wykład dotyczył także rezerwatów, prac odnowieniowych, zalesienia i edukacji ekologicznej. Następną częścią imprezy szkolnej były konkursy i występy uczniów.

Jako pierwszy zaprezentował się Oddział Przedszkolny, który zaśpiewał i zatańczył piosenkę pt. "Maszeruje wiosna". Nad występem wychowanków czuwała Pani Iwona Barna.

Po występie dzieci, został ogłoszony konkurs na "Najładniejszą wiosenkę" dla klas 0 - III. Widok przygotowanych stroi zachwycił publiczność, a jury w składzie:

• Barbara Drozd

• Elżbieta Babiak

• Magdalena Lorenc

miało trudne zadanie wybrania tej "najładniejszej". Po burzliwych obradach wyniki przedstawiały się następująco. Pierwsze miejsca w konkursie zostały przyznane czterem uczennicom ze względu na pracowitość i pomysłowość;

• Emilka Kinstler - klasa 0

• Magdalena Silarska - klasa II

• Karolina Gac - klasa I

• Wiktoria Kramarczyk - klasa III

Po ogłoszonych wynikach klasa V zaśpiewała piosenkę pt. "Przyszła wiosna".

Klasę I przygotowała Pani Bożena Sołtys. dzieci recytowały wiersze pt. "Przyszła dzisiaj pani wiosna", zaśpiewały piosenkę pt. "Przyszła do nas wiosna". Po występach uczniów klasy I został ogłoszony konkurs na "strój ekologiczny", w którym I miejsce zajęła uczennica klasy V Katarzyna Pontus.

Następnie klasa II pod opieką pani Barbary Drozd recytowała wiersz pt. "Już wiosna"
oraz zaśpiewała piosenkę ekologiczną pt. "Świat woła o pomoc".

Kolejny konkurs dotyczył "Najładniejszej marzanny"  - w temat wprowadziła nas klasa III, którą przygotowała Pani Danuta Sobczak. Uczniowie prezentowali skecz "O marzannie" i zaśpiewali piosenkę pt. "Zagraj w zielone".

O rozstrzygnięcie konkursu został poproszony nasz gość pani M. Lorenc. pierwsze miejsce
w konkursie otrzymał uczeń klasy III Przemysław Pontus.

Pani Lilianna Huta podziękowała M. Lorenc za przybycie, wręczyła Jej podziękowanie oraz poprosiła o przekazanie również podziękowania dla Pana Nadleśniczego Bogusława Famielec.

Klasa VI przygotowała skecz w którym główne role prezentowała Paulina Drozd oraz Tomasz Wajda.

Rozbawiona publiczność mogła przyglądać się "strojom z różnych epok". W tym konkursie I miejsce zajął Tomasz Wajda.

Uczennica klasy V Patrycja Winiarska przedstawiła publiczności żarty oraz humorystyczne zagadki. Ostatnim punktem programu był konkurs pt. "Mam talent", w którym udział wzięli:

• Paweł Drozd - gra na instrumencie

• Katarzyna Pontus - hula hop

• Piotr Pięta - piosenka

• Edyta Rygiel - recytacja wiersza w j. angielskim

• Dominika Mindur - taniec

• Edyta Rygiel, Karolina Wojnowska, Carolina Birówka, Kamila Rygiel, Katarzyna Pontus - taniec w zespole

Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom swego talentu a publiczność pożegnała
ich gromkimi brawami.

Na koniec opiekun Samorządu Uczniowskiego i koordynator imprezy L. Huta podziękowała wszystkim za udział i wręczyła każdej klasie podziękowanie za trud włożony w przygotowanie "Pierwszego dnia wiosny" oraz wspólną zabawę. Uczniowie którzy zajęli I miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie poczuli, że wiosna jest wśród nas.

(2008) Zaprojektowano dla rozdzielczości 1024x768