Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia.

3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 800, Mszą Świętą w kościele parafialnym w Odrzechowej. Następnie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Na początku został odśpiewany hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Dariusz Ochęduszko, który serdecznie powitała wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

Wizyta policjanta

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy dzielnicowego st. sierż. Sławomira Krygowskiego policjanta, który spotkał się
z uczniami klasy 0 - III.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał
z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Pan dzielnicowy swoją serdeczną
i otwartą postawą wobec dzieci pokazał naszym wychowankom, że nie należy się bać policjanta, gdyż jest to osoba, która może im pomóc i do której należy zawsze się zwracać jeśli dzieje się coś złego.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami
i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się
o pomoc.
Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie
w praktyce.